LW trampkarz starszy: przyjechali Chemicy

W minioną sobotę 10 października byliśmy świadkami meczu, w który padło sporo goli.

Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg podejmowała Chemika Police w ramach 9 kolejki rozgrywek Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Starszych. Piłkarskie zmagania rozpoczęły się o godz. 17 00 na Euroboisku. Policzanie to niewygodny rywal i mimo że zajmuje miejsce w drugiej części tabeli, wiadomo było że nie można go lekceważyć.

Mecz od początku ułożył się po myśli gospodarzy, ponieważ już w 6 minucie po golu Patryka Kwiatkowskiego wyszli na prowadzenie. Natomiast w 16 minucie na listę strzelców wpisał się także Filip Szydło, gdzie po jego celnym strzale było już 2:0. Kołobrzeżanie byli stroną przeważającą w tej części spotkania. Konstruowali akcje i oddawali strzały, lecz mieli kłopoty ze skutecznością.

Powszechnie wiadomo, że dwubramkowe prowadzenie nie jest zbyt bezpieczne, bo gol kontaktowy przeciwnika może zmienić losy meczu. Taki scenariusz zaczął się rysować na początku drugiej odsłony. Chemik Police zdobył gola na (2:1) już w 51 minucie. Na szczęście dla miejscowych sztab szkoleniowy w porę zauważył zagrożenie i cennymi podpowiedziami z linii bocznej umiejętnie pokierował grą. Cenne uwagi wykorzystał Adam Siemieński, ponieważ w 55 minucie pokonał bramkarza gości kierując piłkę do siatki po strzale głową (3:1). Niewątpliwie do zdobycia tego gola przyczynił się Leszek Jaruzel, gdyż to on dokładnie obsłużył Adama dośrodkowując z narożnika pola. To dało spokój drużynie Jakuba Szcześniaka, która przez resztę zawodów mądrze prowadziła grę. Akademia przypieczętowała swoją wygraną po ładnym golu z dystansu Jana Sęka w 66 minucie (4:1).